Yerel Seo

Tuzla Seo

Yerel Seo dilimize Yerel ya da Bölgesel seo olarak çevrilebilir. Bu sistem ile alakalı çalışmalar ülkemizde henüz yeni yeni yükselen bir kavram olmaktadır. Dünyada Amerika, Avrupa ve İngiltere’ de neredeyse 3 seneyi aşkın müddettir faal olarak kullanılan bu optimizasyon usulü ile özellikle ufak ve bölgesel faaliyet gösteren şirketlerin alıcı kitlelerini geliştirmeleri muhtemeldir. Özellikle firmalarında hizmet sunan ufak ve orta ölçekli işletmeler için bu çalışmalar önem arz etmektedir.

Yerel SEO Nedir?  

Pasta hane, Restoran, Yemek Hizmetleri, Sağlık Kurumu, Fizik Rehabilitasyon Merkezi ve daha birçok sektörde işletmesine fiziki olarak yakın olan kitleye erişmek amacıyla kullanılabilir. Harita amacıyla çıkmayan bir firma yeni alıcıların çoğunu kaçırıyor olabilir. Bulunduğunuz bölgede yapılmış olan anahtar kelimelerle olan aramada yerel seo aramanın da üstünde Google harita sonuçlarında şirket sonuçlarını verir.

Bu da yeni alıcıların ya da yeni ziyaretçilerin önünü açar. Harita sonuçlarında çıkmıyorsanız ya da alt sıralarda çıkıyorsanız mutasyonunuz bu oranda düşecektir. Bu vaziyette Google business başka bir deyişle Google benim şirket doğrulamalarını yaptıktan sonra da doğru ayarlarla daha iyi optimize operasyonu yapmanız gerekir.

Yerel seo arama neticelerinde harita, mekân gibi bilgilerin çıkarak arama yapılan bölgedeki neticeleri size vermeye çalışır. Bölgesel Google arama neticelerinde yükselmek birçok kritere bağlıdır. Uygulanmış olan genel seo çalışmalarıyla da bağımsız olan ve bölgesel bir arama motoru optimizasyonlarının çalışmaları yapılması gereklidir.

İletişim

 Email info@tuzlaseo.com

 Call Now! +90 216 606 48 24

WhatsApp chat